
Nie każde choroby uzębienia jesteśmy w stanie wyeliminować zwykłymi sposobami. Jeżeli są one niewystarczające, jedynym wyjściem bywa zazwyczaj jedna z technik chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego musimy udać się między innymi w razie potrzeby wykonania sztucznych zębów lub koron, dużych ubytków zębów, uszkodzonych kości i chorób tkanek miękkich – na przykład wszelkiego typu owrzodzeń lub nowotworów. Które metody są jednak wykorzystywane podczas leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego specjalisty udać się, aby zabiegi były komfortowe, a nie przytrafiły się nam niemiłe niespodzianki?
Chirurg stomatolog – leczenie
Na pewno najczęściej przeprowadzanym w poradniach chirurgów stomatologów działaniem okazują się ekstrakcje zębów – również tych bardzo uszkodzonych, wymagających otwarcia dziąsła i dłutowania. W przypadku sporych ubytków lub chorych po złamaniach potrzebne okazuje się czasem odbudowanie kości – to także jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz para się również leczeniem wszelkich zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych przed chwilą guzów czy owrzodzeń – a także regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.
Jak znaleźć chirurga stomatologa?
Jak nietrudno się domyślić, znalezienie złego chirurga stomatologa może być źródłem sporych problemów. Warto więc powiedzieć kilka zdań o tym, czym cechuje się właściwy chirurg stomatolog oraz czym kierować się przy szukaniu specjalisty. Najistotniejsze będzie niewątpliwie to, aby wykorzystywał on tylko nowoczesne akcesoria i, co najważniejsze, leki przeciwbólowe. Duże znaczenie ma też atmosfera w gabinecie i stosunek stomatologa do pacjentów – dużo powiedzą nam na ten temat komentarze wcześniejszych pacjentów, które wyszukamy na przykład w internecie lub wśród bliskich.