
Kwas askorbinowy to niesamowicie cenny pierwiastek, który zwalcza choroby i wspiera układ immunologiczny. Stosowany jest zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Od kilkudziesięciu lat kwas askorbinowy wykorzystuje się w dodatkowy sposób – przy bardzo ostrych schorzeniach. Zobaczmy zatem czym są dożylne wlewy witaminy C i jakie są zalecenia do ich stosowania.
Wlewy witaminy C – ogromne porcje kwasu askorbinowego
Witamina C jest mikroelementem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Sami nie jesteśmy w stanie jej wygenerować, dlatego musimy uzupełniać jej dawki z zewnątrz (np. z warzyw). Nowoczesna medycyna od dłuższego czasu bada wpływ witaminy C na zwalczanie groźniejszych chorób – kleszczowego zapalenia mózgu, miażdżycy oraz wielu innych. Naukowcy badają zwłaszcza działanie witaminy C na zwalczanie komórek kancerogennych – niektóre badania starają się udowodnić, że wprowadzenie alternatywnego leczenia może dać dużo lepsze skutki leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na podaniu sporych dawek tego składnika do organizmu. Terapia od 20 gramów może pomóc zwalczyć mnóstwo niebezpiecznych chorób.
Dożylne wlewy witaminy C – tylko pod kontrolą specjalisty
Technika podawania witaminy C, czyli kroplówka, usuwa ryzyko powstania efektów niepożądanych, które mogłyby wystąpić w przypadku tradycyjnych terapii (np. tabletek). Dzięki temu choroby układu sercowego mogą przejść fazę remisji i poprawi się odporność organizmu, a więc rezultaty mogą być rewelacyjne. To specjalista decyduje o przebiegu terapii i ustala stężenie, ale żeby dostrzec ostateczne rezultaty, terapia musi trwać przez dłuższy okres.