
Sprawdź więcej szczegółów o wczesnym diagnozowaniu raka piersi na https://ailiscare.com.
Rak gruczołu piersiowego jest chorobą, która każdego roku dotyka ponad milion kobiet we wszystkich zakątkach świata. W znacznym odsetku casusów ten złośliwy nowotwór identyfikowany jest z opóźnieniem, co kilkukrotnie potęguje prawdopodobieństwo przerzutów na kolejne narządy (np. układ kostnylub płuca), jak również zgonu. Pomimo, że od dziesiątek lat organizowanych jest wiele kampanii mających na celu komunikowanie o potrzebie systematycznych badań umożliwiających wczesne diagnozowanie raka piersi, cały czas z powodu tego nowotworu umiera co roku setki tysięcy osób, w tym także mężczyzn.
Gęste piersi a problemy z wczesnym diagnozowaniem raka piersi
Tak zwane gęste piersi są jednym z powodów problemów z diagnostyką nowotworu piersi na wczesnym etapie. Wyróżniają się one tym, iż gruczoły mleczne dominują w nich nad tkanką tłuszczową. Wykrycie guzków w gęstych piersiach jest znacznie trudniejsze – anomalie w tkance są praktycznie niezauważalne, gdyż zarówno guzzmiany nowotworowe, jak i gruczoły, oznaczone są na rezultatach badań mammograficznych jasnym kolorem. Zmiany ciężko też poczuć w badaniu dotykiem. Statystyki są więc bezwzględne – kobiety mające gęste piersi są kilkukrotnie bardziej narażone na raka piersi, a sam nowotwór wykrywany jest u nich często na późnym etapie rozwoju, co drastycznie obniża szanse efektywnej terapii.
Urządzenie diagnostyczne AILIS przyczyni się do tańszego oraz szybszego diagnozowania raka piersi
Polski start-up technologiczno-medyczny AILIS zaprojektował urządzenie diagnozujące zmiany nowotworowe – także te najmniejsze – u kobiet posiadających gęste piersi. System monitoringu piersi wykorzystany w urządzeniu AILIS opiera się na technologii PDI, czyli Parametric Dynamic Imaging (Parametryczne Obrazowanie Dynamiczne). Za sprawą obrazowania układu naczyń krwionośnych i przedwczesnego wykrywania zaczynającego się procesu tworzenia się naczyń włosowatych, dysponuje ona dużym potencjałem wczesnej diagnostyki raka piersi. Badanie z zastosowaniem tego przyrządu trwa zaledwie 4 minuty i przebiega bezdotykowo, bez partycypacji osób postronnych, co gwarantuje kobietom pełny komfort. W rozwiązaniu wypracowanym przez AILIS analizą wyników badania zajmuje się sztuczna inteligencja. Radiolog analizuje wyłącznie przypadki, gdzie jest duże prawdopodobieństwo rozwoju nowotworu. Wprowadzenie do sprzedaży systemu opracowanego przez zespół AILIS w nieodległej przyszłości przyczyni się do szybszego oraz tańszego diagnozowania raka piersi.
Nasza lokalizacja:
AILIS
Isalus Sp. z o. o.
ul. prof. Michała Życzkowskiego 14
31-864 Kraków